טיפול בהפרעות חרדה אחרי גירושין

טיפול בהפרעות חרדה אחרי גירושיןהפרעות חרדה נפוצות מאוד בעקבות גירושין, הקשורים בדרך כלל עם הפרעות דיכאון. ילדים חשים חרדה כתחושת פחד ומתח, בליווי תופעות מנוע וצמחייה (זיעה, יובש בפה, כאבי בטן, שלשול). יש תגובות של תפיסת הסכנה הקרובה, הפחד מופיע בנוכחות של חפץ מלחיץ או אירוע, בעוד החרדה היא כללית יותר, לפזר עם אופי . חוויות אלה מציגות וריאציות במהלך ההתפתחות הן בטבע והן בתגובה. חלקם נעלמים, בעוד שאחרים מגבירים את הגיל. בילדים צעירים מאוד, הפחד של זרים, מספרים לא מוכרים או אי נוחות של הילד עשוי להתעורר.

סימפטומים של הפרעות חרדה

הוא הופך הפרעות חרדה להיות עצור, לחוץ, מסוגל לפרוץ דמעות בקלות. התנהגויות אלה משתנות בעוצמה, בהתאם לנוכחות או היעדר האם ולחוויה הלא נעימה הקודמת עם אנשים זרים.
לא מספר פעמים, הילד עם ההורים הגרושים יכחיש, למזער, או למנוע את הנושא הזה ואת החוויות הקשורות אליו. זה יכול לעשות את הדרך להגן על עצמה מפני ההשפעה של האירוע הזה, כי זה משקף את האופן שבו המשפחה מדווחת על מה שקורה.

הכליל חרדה מתרחשת במקרה של הילד טראומה על ידי המצב המתנגש המלווה את הגירושין, מגיל 5 שנים, להיות תכופים יותר במקרה של מתבגרים. ילדים דואגים או חוששים שהם אינם יכולים לשלוט, קשורים לתסמינים כגון: חוסר מנוחה, עייפות, קושי בריכוז תשומת לב, עצבנות, מתח שרירים, הפרעות שינה. הם מודאגים מוגזמת על איכות הביצועים שלהם, הם מאוד.

הפרעות נפשיות נוספות לאחר הגירושין

בלתי אמין, לעתים קרובות מחפשים אישור הורים.  מתאר את , את החרדה הכרונית של הילד, אשר חי ללא הרף תחושה מעורפלת של פחד, כאילו משהו נורא עומד לקרות. לעתים קרובות, בנוסף להפרעות המשפיעות, מתרחשות הפרעות התנהגותיות.

הפרעות פאניקה עשויות להתרחש בהקשר של כל הפרעה חרדה אחרת, אלא גם של הפרעות נפשיות אחרות ומתבטאים בהתקפות פאניקה חוזרות או תקופות של פחד עז, הקשורים לדפיקות, הזעה, פחד, תחושה של חנק, כאב בחזה, הפרעה בבטן, הקאות, בחילות, התעלפות, סחרחורות, תחושה לא מציאותית, תחושה כי הוא מאבד שליטה, תחושה מוות מיידית, , שינויים בצבע של הפנים. מאמין כי רגש חזק של פחד וחוסר מנוחה, אשר יכול להשיג את האינטנסיביות של התקף פאניקה, עשוי אפילו להתרחש תינוק בן 8 חודשים נלקח לפתע מזרועותיו של אמו. גורמים שיכולים לעזור להפעיל התקפי פאניקה הם מצורף לא בטוח ורמות גבוהות של מתח בתוך המשפחה.